İzmir’de uzun yıllardır sürdürülen kentkart (elektronik bilet) uygulması, ihale değişikliğinden kaynaklanan bir sorun yüzünden 1 Haziran’dan beri çalışmamakta. Bir süre ücretsiz taşıma ile idare ettirilen bu sorun, çözümün gecikmesinden dolayı İzmir Belediyesini köklerine geri dönmeye zorladı:

Kağıt bilet uygulaması.

izmir-de-nostaljik-kagit-bilet-saskinligi-7409843_7447_m

28 yaşında olan benim bile zar zor hatırladığım uygulamayı tekrar getiren İzmir Belediyesi, Y Jenerasyonunu çocukluğuna götürdü. Z Jenerasyonunu ise şu hale soktu:

ytpj63

Hayatlarında ilk defa kağıt bilet uygulamasını gören Z Jenerasyonuna başarılar, çocukken büfelerden kağıt biletler alıp otobüsteki kutuya atan Y Jenerasyonuna da iyi nostaljiler diliyorum.

O zamanla bu zaman arasındaki en büyük fark, o zaman insanların bu uygulamayla dalga geçebileceği bir platform olmamasıydı. Artık var :)

Konu ile ilgili bazı tweetler:

YAŞASIN CHP GERİ GELİYOR(!)… İzmir’de ücretsiz ulaşıma “kağıt bilet” çözümühttp://tinyurl.com/na48og9  @trthaber aracılığıyla

CHP’li İzmir çağı tersinden atladı! Toplu ulaşımda kağıt bilet dönemi başladı!

Kocaoğlu’na kağıt bilet tepkisi: İzmir’i 25 sene geriye götürdü Ayrıntılar:http://goo.gl/E8wwmc 

M.Tahir DEDİLER @tdediler

İzmir Gondol hizmetinden sonra bir nostalji hizmeti daha kağıt bilet bu gençler eskiden biz nasıl yaşardık… http://fb.me/53cJG7X8D

ahahahah kağıt bilet is coming