Perçin İmrek Kimdir ?

Perçin İmrek, 22 Aralık 1986’da İstanbul’da doğdu. Çocukluğunu ve lise yıllarını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversiteyi Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandı. 2004 yılında üniversiteye başlayan Perçin, tiyatro, izcilik ve en son olarak ta AEGEE (Avrupa Öğrenciler Topluluğu) aktif rol aldı. AEGEE’nin lokal seviyede başkanlığını da yapan Perçin üniversite yıllarında yaklaşık 20 ülkede farklı eğitimlere katılımcı, sonrasında da asistan eğitmen olarak katıldı.

Mezun olduktan sonra AEGEE’nin Brüksel’deki ana merkezine Proje Koordinatörü olarak atanan Perçin, 4 yıllık Belçika macerasının ilk yılını bu pozisyonda, tam zamanlı gönüllü çalışarak geçirdi. Bu pozisyonunda Avrupa Komisyonu ve Parlamentosu ile çalışan Perçin, iç ve dış eğitimlerde Proje Yönetimi, Organizasyon ve Takım Çalışması konularında eğitim vermeye başladı.

İlk yüksek lisansını 2010 yılında K.U. Leuven üniversitesinde yapan Perçin, Avrupa Çalışmaları konusunda uzmanlaşmaya başladı. Yüksek lisansı sürecinde TUSIAD’ın Brüksel temsilciliğinde eğitmen olarak staj yapan Perçin, bir sonraki senesinde de TUSIAD’da çalışmaya devam etti.

2012 yılında ikinci master’ını Avrupa Birliği Bakanlığı bursuyla Belçika’nın College of Europe adlı üniversitesinde yapan Perçin, bu sene içinde AEGEE’nin oturum başkanlığı pozisyonuna getirildi.

Yüksek lisansı sona erdikten sonra askerlik görevini Adana İncirlik üssünde yapan Perçin, askerliği sürecinde Fransa’nın Strasbourg kentinde Model European Union adlı simülasyona oturum başkanı olarak seçilerek hem askerliği süresince yurtdışına çıkan nadir askerlerden biri olmuştur, hem de böyle önemli bir pozisyona atanan ilk Türk olmuştur.

Askerlik sürecinden sonra 3 aylık bir dünya turuna çıkan Perçin, dönüşünde özel bir şirkette operasyon koordinatörlüğü yapmıştır. Kurumsal hayatı kendine uygun bulmayan Perçin, girişimcilik ve eğitmenlik alanında çalışmalarına profesyonel olarak başlamıştır.

İstanbul’da bir hostel açıp batıran Perçin, ikinci hostel denemesinde In House İzmir Hostel’i açarak başarılı olmuştur.

Bu süreçte Girişimcilik’ten öğrendiklerini ‘Girişimcilik Hikayeleri’ isimli bir eğitimde toplayan Perçin, halka açık, sınıf ve kurumsal eğitimler düzenlemektedir. Bunun dışında Hitabet, Seyahat, Jenerasyonel Sistem, Expat, Topluluk Önünde Konuşma ve Stres Yönetimi gibi konularda da eğitimler organize eden Perçin bu tüm eğitimleri kurucusu olduğu uluslararası eğitim firması ‘Bosphorus Story House’ markası altında toplamaktadır.

2016 Kasım’da ‘Girişimcilik Hikayeleri’  ve 2017 Temmuz’da ‘Dünyanın Yerlisi’ kitabı çıkan Perçin İmrek eğitim çalışmalarına hem ulusal hem de uluslararası alanda devam etmektedir.

Perçin İmrek’in hayali eğitimleri, projeleri ve fikirleri ile, birlikte çalışmaktan keyif ve ilham aldığı kişiler ile, toplumu ve dünyayı birazcık daha iyi bir yer haline getirmektir.