Girişimcilik & Kurum İçi Girişimcilik

Katılımcı Profili : Hayatına Girişimciliği entegre etmiş/etmek isteyen herkes.

Katılımcı Sayısı (max.) : 100

Girişimcilik Hikayeleri Eğitimi

 

Seminerin Amacı

‘Girişimcilik nedir?’ diye sorulduğunda insanlar bir dükkan açma, bir işletme kurma ya da yeni dönemde bir start up başlatma olarak anlayabilirler. Halbuki girişimcilik bundan çok daha geniş bir kavramdır. Hayatın her anında, kişisel ve profesyonel kısımlarında doğru girişimcilik kritik yol oynar. Bir girişimcinin her alanda başarılı olması için kendine yaptığı yatırım, psikolojik sermaye, araştırma ve gelişim kadar kendi maddi, manevi ve duygusal bütünlüğünü de sağlaması önemlidir. Bu eğitim amacı kişilerde bu bütünlüğün sağlamasına destek olmaktır. Didaktik yaklaşımdan uzak, tecrübeler, hikayeler ve paylaşımlarla girişimcilik bir bütün olarak ele alınacaktır.

Seminer İçeriği

+ Girişimcinin kendine katacakları.

+ Girişimciliğin Türkiye’de ve Dünya’daki zorlukları.

+ Başarı anlayışı ve başarılı girişimlerin başarısızlardan farklı yaptıkları şeyler.

+ Bir girişimci neler elde etmek ister.

+ Ürünü/hizmeti ve kendi değerini arttırmak.

+ ‘Zengin’ nasıl ‘zenginleşir’

+ Bir girişimcinin kendinden öte bir amaca hizmet etmesi.

Kimler Katılmalı

Hayatına girişimciliği koymayı isteyen, girişimci olan herkes. Dediğimiz gibi, girişimcilik sadece kar yapan bir oluşum kurmak değildir, girişimcilik hayatın her kısmında vardır. Doğru sebepler ile yapılan girişimcilik ile sadece kendi hayatınız değil, büyük toplulukların hayatını değiştirebilirsiniz. Seminerin hedef kitlesi kendini bu anlamda girişimci olarak hisseden herkes içindir.

Seminerin Sonunda

Katılımcılar, girişimcilikte tecrübesi olan insanlar ile paylaşım yaptıktan sonra teorik ve pratik bilgileri birleştirerek bunları hayatlarında, iş yerinlerinde, girişimlerinde ve faydalı olabilecek her yerde kullanabilirler. Bunları uyguladıkça kişisel ve profesiyonel hayatlarında başarının ve kalitenin arttığını göreceklerdir.